Kasíno s vkladom skutočných peňazí 2023

  1. Bezplatné Kasínové Bonusy Na Využívanie V Online Hracích Automatoch V Roku 2023: Home Online Baccarat Aké Sú Vedľajšie Stávky V Baccarate.
  2. Mobilné Kasíno Hrať Skutočné Peniaze Za Skutočné Peniaze 2023 - Využite príležitosť a vyhrajte jednu z troch jackpotových cien dostupných vo všetkých našich online výherných automatoch Jackpot King.
  3. Kasínový Bonus Pri Vklade: Okrem toho existuje viac šancí na povýšenie.

Online kasínové bonusové hry zadarmo

Kartové Hry Hrané V Kasíne
Na povrchu nič nevyzerá nezvyčajne.
Elektronické Kasíno Bez Limitu Vkladu
Mitch od Pána Sloty dostal do kontaktu so mnou deň alebo tak pred.
Vráťte sa na stránku pre naše odporúčané najlepšie mobilné kasína.

Nové online kasíno so skutočnými peniazmi

Automaty Hrajú Peniaze Na Slovensku
Existuje viac ako 75 hry sú ponúkané 7Red, čo je relatívne malý v porovnaní s niektorými z väčších on-line kasín, ale je stále dosť vzbudiť záujem aj tých zanietených hráčov.
Virtuálne Kasíno S Dobrým Bonusom Za Skutočné Peniaze
Jedným z najväčších dôvodov, prečo sme nadšení hrať v online kasíne je bonusy, bonusy bonusy.
Kasíno Online S Bezplatnými Trikmi Za Skutočné Peniaze

Aktualizácia zoznamu vonných alergénov, ktoré sa musia uvádzať na obale kozmetických výrobkov

Aktualizácia zoznamu vonných alergénov, ktoré sa musia uvádzať na obale kozmetických výrobkov

Aktualizácia zoznamu vonných alergénov, ktoré sa musia uvádzať na obale kozmetických výrobkov

Európska Komisia prijala Nariadenie Komisie (EÚ) 2023/1545 z 26. júla 2023, ktorým sa mení nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009, pokiaľ ide o označovanie vonných alergénov v kozmetických výrobkoch.

V súlade s článkom 19 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1223/2009 sa na obale kozmetických výrobkov uvádzajú ich zložky. Vonné a aromatické zložky a ich suroviny sa v zozname zložiek označujú názvami „parfum“ alebo „aroma“. Výnimkou z tejto terminológie sú látky, pre ktoré nariadenie o kozmetických výrobkoch stanovuje individuálne označovanie. V súčasnosti podlieha individuálnemu označovaniu 24 vonných alergénov (príloha III k nariadeniu (ES) č. 1223/2009).

Vedecký výbor pre bezpečnosť spotrebiteľov identifikoval ďalších 56 vonných alergénov, ktoré s určitosťou vyvolali alergie u ľudí a v prípade ktorých sa doteraz nevyžadovalo samostatné označovanie. Používanie týchto ďalších vonných alergénov predstavuje potenciálne riziko pre zdravie ľudí, a preto je potrebné informovať spotrebiteľov o prítomnosti týchto vonných alergénov. Do prílohy III k nariadeniu (ES) č. 1223/2009 bola zavedená povinnosť samostatne označovať tieto vonné alergény, ak ich koncentrácia prekročí 0,001 % v nezmývateľných kozmetických výrobkoch a 0,01 % v zmývateľných kozmetických výrobkoch.

Takisto došlo k aktualizácii existujúcich položiek týkajúcich sa vonných alergénov uvedených v prílohe III k nariadeniu (ES) č. 1223/2009, a to zosúladením všeobecných názvov látok s názvami v najnovšej verzii zoznamu jednotných názvov zložiek, zoskupením podobných látok do jednej položky, pridaním izomérov a doplnením a zmenou príslušných CAS a EC čísel.

Hospodárske subjekty majú prechodné obdobie 3 roky na to, aby sa prispôsobili novým obmedzeniam vykonaním úprav v zložení výrobkov, ako aj úprav obalov, aby sa zabezpečilo, že sa na trh uvádzajú iba kozmetické výrobky, ktoré spĺňajú tieto nové požiadavky. Prechodné obdobie na to, aby hospodárske subjekty stiahli z trhu kozmetické výrobky, ktoré nespĺňajú nové požiadavky a ktoré boli uvedené na trh pred začatím uplatňovania nových ustanovení o označovaní je 5 rokov.

Celé znenie Nariadenia Komisie (EÚ) 2023/1545: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/SK/TXT/PDF/?uri=CELEX:32023R1545


Ekotox webstránky o kozmetických výrobkoch: https://ekotoxcenters.eu/o-spolocnosti/ponukame/kozmeticke-vyrobky/